آغاز به کار نخستین نمایشگاه مد و لباس در بجنورد

گروه : تیتر یک | تاریخ انتشار: 1395/05/11

نخستین نمایشگاه مد و لباس در بجنورد امروز عصر با حضور مسئولان استانی و شهرستانی آغاز به کار کرد.

 آغاز به کار نخستین نمایشگاه مد و لباس در بجنورد

به  گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بجنورد؛ نخستین نمایشگاه مد و لباس امروز عصر با حضور مدیران استانی و شهرستانی و جمعی از هنرمندان افتتاح شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در آیین گشایش این نمایشگاه با اشاره به هویت اصیل ایرانی و اسلامی هدف از برگزاری این نمایشگاهها را گسترش فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی در جامعه، ترغیب ، تشویق و حمایت هنرمندان و ایجاد اشتغال برای هنرمندان دانست.

حسین ثابت قدم اظهار داشت: لباس های عرضه شده در این نمایشگاه متناسب با فرهنگ مردم ایران و حتی هویت های مختلف قومی که در استان داریم عرضه شده است.

وی  تلفیق  سنت های مدرن و امروزی با سنت های بومی و اصیل در این نمایشگاه را از جمله مزایای این نمایشگاه عنوان و افزود:لباس های عرضه شده در این نمایشگاه متناسب با فرهنگ مردم ایران و حتی هویت ها و قومیت های مختلف استان طراحی شده که می تواند پاسخگوی سلایق مردم و قومیت های مختلف استان باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با تاکید بر ایجاد زمینه مناسب برای این نمایشگاهها در استان گفت: در تلاش هستیم تا بتوانیم در آینده شاهد برگزاری همایش مد و لباس ایرانی و اسلامی در استان باشیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی انتخاب بهترین اثر با نظر مردم و بازدید کنندگان و همچنین انتخاب بهترین اثر با ارائه نظر هیئت داوران را از جمله برنامه های این نمایشگاه ذکر نمود و افزود: بهترین آثار در اختتامیه این نمایشگاه تقدیر خواهد شد.

لازم به ذکر است در این نمایشگاه ٧٧ اثر به نمایش گذاشته شده که ١٠ نفر از اساتید و هنرمندان بومی استان در این نمایشگاه آثار خود را در محل عرضه گذاشته اند.

سی و پنجمین نمایشگاه مد و لباس کشور و نخستین نمایشگاه خراسان شمالی از امروز ١٠ مرداد تا ١٤ مرداد صبح ها  از ساعت ٩ الی ١٣  و بعد از ظهرها از ساعت ١٧ الی ٢٠ در محل مجتمع فرهنگی و هنری نگارستان بجنورد واقع در بلوار استقلال – چهار راه نگارستان ( ارتش سابق) جهت بازدید عموم دایر است.